Okolice Olsztyna

Program turystyczny Olsztyn i okolice


Dzień 1. Historia i kultura Olsztyna
Pierwszego dnia proponujemy zwiedzanie miasta (np. szlakiem architektury obronnej Olsztyna XIV wieku, niepowtarzalnej secesji XIX i XX wieku) oraz wzięcie udziału w: wakacyjnych czwartkach z Mikołajem Kopernikiem, interesujących spektaklach, koncertach, wystawach.
Dzień 2. Rekreacja na wodzie
Kilkanaście jezior w granicach miasta oraz następne kilkadziesiąt jezior w okolicach gwarantuje możliwość wypoczynku, wędkowania, pływania kajakiem czy rowerem wodnym oraz kąpieli.
Dzień 3. Pieszo i rowerem przez olsztyńskie lasy
W Olsztynie i jego bezpośredniej okolicy oznakowanych jest kilka szlaków. Większość z nich dostępna jest dla rowerzystów bez bagażu. Szlaki umożliwiają wędrówkę turystom o różnym stopniu sprawności.
Dzień 4. Z wizytą w muzeum pod gołym niebem.
Zapraszamy do Muzeum Budownictwa Ludowego w Olsztynku- to 90 ha ziemi, przy czym na 35 ha znajdują się: 1 stanowisko archeologiczne, 1 grób kurhanowy oraz 66 obiektów dużej i małej architektury, reprezentujących zróżnicowaną zabudowę wsi powstałą na przestrzeni XVIII - XX wieku na terenach Warmii, Mazur, Powiśla i Litwy.
Dzień 5. Wycieczka samochodowa po Warmii
Wyjeżdżając z Olsztyna warto odwiedzić interesujące miejscowości, takie jak: Lidzbark Warmiński, Głotowo, Dobre Miasto, Gietrzwałd, Nidzica czy pola Grunwaldu.
Zapraszam do skorzystania z oferty hoteli w Olsztynie

Polecane linki:

Reklama

Ciekawe i atrakcyjne oferty wycieczek szkolnych poleca Mega-park. Zapraszamy po więcej szczegółów: mega-park. Dla szkół spoza Warszawy biuro oferuje programy zwiedzania stolicy.

Włochy cieszą się zasłużoną opinią raju na ziemi. Proponujemy atrakcyjne i ciekawe wycieczki do Włoch z bogatym programem zwiedzania.

Jesli szukasz ofert wakacyjnych w 2012 roku zajrzyj na stronę wakacje Grecja: przepiękne piaszczyste plaże, gwarancja słońca.

Sponsored Links

Sample Ad

Sample Ad

Olsztyn: linki

Rekomendujemy

  • Usługi pilot wycieczek: Ukraina, Rosja, Litwa, Łotwa, Estonia, Polska, Czechy.

Sample Ad